Z każdym pacjentem w Neuroporcie pracuje zespół specjalistów. Daje to możliwość stałej, codziennej wymiany informacji na temat stanu zdrowia, trudności terapeutycznych, ale i postępów jakie osiąga pacjent. Interdyscyplinarny zespół na bieżąco, w maksymalnie krótkim czasie, koryguje plan działania terapeutycznego. Umożliwia to optymalizowanie usprawniania pacjenta bez straty czasu na organizowanie konsultacji specjalisty.
Program „70 – plus” obejmuje rehabilitację grupową ogólnorozwojową, ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe a także wsparcie psychologiczne dla potrzebujących. Ma to ogromne znaczenie dla osób, które na co dzień, z racji choroby, mają ograniczone kontakty społeczne, zawężone tylko do grona osób sprawujących opiekę.
Ośrodek Neuroport jest w pełni przystosowany dla osób starszych, dotkniętych licznymi chorobami. Z myślą o ich potrzebach, przestrzeń zaprojektowana została przez architektów tak, żeby sprostać potrzebom pacjentów z różnymi dysfunkcjami. Wszystko, począwszy od zastosowanej kolorystyki, poprzez naturalne materiały użyte do wykończenia wnętrz, po wyposażenie odpowiadające wszelkim wymaganym normom, podporządkowane jest zapewnieniu najwyższego komfortu pacjentom.
Wspólne, otwarte przestrzenie bez barier z licznymi udogodnieniami, wygodne, dwuosobowe, klimatyzowane pokoje z łóżkami rehabilitacyjnymi dają możliwość odpoczynku po intensywnej rehabilitacji. Smaczne, zbilansowane posiłki serwowane są we wspólnej sali jadalnej. Jest to także element integracji, sprzyjający nawiązaniu kontaktów towarzyskich.
Neuroport jest położony nad Jeziorem Kierskim co nadaje mu dodatkowe walory miejsca wypoczynkowego. Dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się dodatkowym atutem jest ogród, z którego można korzystać przez cały dzień.
W stałej ofercie Neuroportu są następujące programy rehabilitacyjne dla osób w każdym wieku:
– neurologiczny
– ortopedyczny
– poszpitalny
– onkologiczny
– kardiologiczny
Nowością są programy terapeutyczne dla osób z zaburzeniami mowy i zaburzeniami połykania, które obejmują:
– terapię afazji
– rehabilitację logopedyczną po usunięciu krtani
– rehabilitację zaburzeń połykania
Najczęstszą przyczyną zaburzeń mowy (afazja) są wylewy i udary mózgu. Ale może być to także skutek wypadku, nowotworu mózgu lub innej choroby neurologicznej. W wyniku uszkodzenia części mózgu chory traci zdolność mówienia i/lub rozumienia.
Najczęstszymi przyczynami zaburzeń połykania (dysfagii) są choroby neurologiczne – po udarze mózgu nawet 80 proc pacjentów ma problemy z przełykaniem – a także nowotwory głowy i szyi, które poprzez swoje położenie, w konsekwencji radioterapii lub operacji, powodują zaburzenia połykania i dotyczy to około 44-51 proc. pacjentów w przebiegu tych chorób.
Zaburzenia połykania mają także osoby cierpiące na choroby neurodegeneracyjne, po urazach i nowotworach mózgu.
Właściwie każdy pacjent z rozpoznaniem choroby neurologicznej jest w grupie ryzyka dysfagii. Dysfagia, jako objaw innych jednostek chorobowych, jest szczególnie niebezpieczna dla osób w podeszłym wieku może bowiem prowadzić do zaburzeń nawodnienia i niedożywienia.
Pacjenci dotknięci tymi schorzeniami wymagają specjalistycznej terapii neurologopedycznej, indywidualnej terapii manualnej w obrębie tkanek obręczy barkowej, szyi i kręgosłupa a także wsparcia neuropsychologa. Taką właśnie kompleksową rehabilitację zapewniają nowe programy przygotowane przez specjalistów Neuroportu.
__
Rehabilitacja prowadzona jest na zasadach komercyjnych. Formularz karty kwalifikacyjnej znajduje się na stronie internetowej www.neuroport.pl
Kontakt:
NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej
ul. Bojerowa 28, 60-480 Poznań
+48 500 490 590, e-mail: recepcja@neuroport.pl.
www.neuroport.pl